Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

FAQ

Gdzie zlokalizowana jest impreza?
 
Stronie Śląskie – serce Sudetów. Lokalizacja bazy imprezy znajduje się w Stroniu Śląskim. Z łatwością dotrzecie tu autostradą A4 i drogą krajową nr 8. Lokalizacja sprawia, że bezproblematyczne jest dotarcie nawet z drugiego końca świata. Sprawny dojazd autostradami i drogami krajowymi z międzynarodowych lotnisk we Wrocławiu, (100km), Pradze (200 km), Dreźnie (350km) i Warszawie (450km) ułatwi podróż z daleka.
Oczywiście możemy pomóc Wam w organizacji transferu z lotniska do Stronia Śląskiego (i z powrotem) i wesprzeć Was w podróży z nawet najodleglejszych zakątków świata.
Mamy w tym bardzo duże doświadczenie.
 
Pogoda podczas zawodów.
 
Środek wiosny i górski teren nigdy nie dają 100% gwarancji stabilnej pogody. Jednak nasze obserwacje tego rejonu przez ostatnie 3 lata pozwalają zakładać dobrą pogodę i temperatury około 20 stopni Celsjusza w terminie imprezy.
 
 
Czy zakwaterowanie jest w cenie wpisowego?
 
Zakwaterowanie to opcja płatna i obsługiwana dodatkowo.  Dajemy możliwość i pomagamy w znalezieniu wygodnego i odpowiadającego Wam zakwaterowania na czas imprezy. Szczegóły wszystkich opcji zakwaterowania dostępne będą w najbliższym czasie w zakładce "Dla Zawodników" lub pod adresem: acc@mtbchallenge.com
 
Czy osoba towarzysząca może skorzystać z opcji dostępnych dla zawodników?
 
Jak najbardziej. Możemy indywidualnie ustalić koszt oraz zakres w jakim osoba towarzysząca zawodnikowi będzie chciała skorzystać z oferowanych przez nas opcji dodatkowych takich jak zakwaterowanie, stroje kolarskie czy wsparcie w podróży. 
 
 
Czy organizujecie też inne imprezy MTB?
 
„Mouflon Tracks” to nasze najmłodsze dziecko. Ma dwójkę starszego rodzeństwa. 5 dniowy, trudniejszy techniczne wyścig Sudety MTB Challenge i 4 dniowe wymagające kondycyjnie Beskidy MTB Trophy.
 
 
Czy drogi podczas wyścigu będą zamknięte?
 
Nie. Wyścig odbywa się w otwartym ruchu drogowym przy zabezpieczeniu organizatora tak abyście czuli nasze wsparcie i bezpieczeństwo. Żadne odcinki szlaków czy dróg nie są specjalnie zamykane lub wyłączane na czas naszej imprezy. Prosimy Was o zachowanie bezpieczeństwa i szacunek dla innych użytkowników dróg oraz górskich szlaków.  
 
SPRZĘT:
 
Chcę przyjechać na imprezę sam i nie mam wparcia z zewnątrz. Czy dam sobie radę?
 
Nie obawiaj się. Impreza to nie tylko trasy i ściganie. Jesteśmy po to aby pomóc Ci rozwiązać każdy „wyścigowy” problem. Zabezpieczenie medyczne, bufety na trasie, wsparcie serwisowe na etapach i w miasteczku zawodów. Pakiety: regeneracji, serwisu roweru, zakwaterowania czy transferów. Wszystko to sprawdzone na naszych innych wyścigach przez ponad 15 lat, a będzie dostępne i dostosowane dla Ciebie na „Mouflon Tracks”.
 
Jaki rower będzie odpowiedni na „Mouflon Tracks”?
 
To pytanie zadaje sobie chyba każdy chcący zmierzyć się z prawdziwą górską etapówką.
„Mouflon Tracks” to specyficzna impreza, która nie faworyzuje jednego typu roweru. Prawdopodobnie maszyna typu enduro, to zbyt wiele na te trasy. Specyficzne, płynne, singlowe trasy sprawią, że, lekki rower trail, full XC czy nawet hardtail sprawdzą się tu idealnie. Opuszczana sztyca jak zwykle nie zaszkodzi, ale akurat na tutejszych trasach nie będzie nieodzowna.
 
 
Co powinienem zabrać ze sobą na trasę?
 
Pomimo sporej dawki atrakcji jakie szykujemy na „Mouflon Tracks”, samych tras na pewno nie zaliczamy do grona morderczych. Pomimo nieco mniej bezkompromisowego podejścia do szukania granic Waszych możliwości zalecamy aby każdy uczestnik posiadał ze sobą:
 
- ubrania dopasowane do prognozowanej pogody
- 1-1,5 litra napoju izotonicznego
- kilka żeli/batonów energetycznych
- multitool z narzędziami dopasowanym do sprawnej obsługi swojego roweru
- własną pompkę i zapasowe dętki
- w pełni naładowany telefon komórkowy
 
Nie polegajcie wyłącznie na bufetach i strefie serwisowej ulokowanych na trasach etapów! 
 
WYŚCIG:
 
Jaki serwis dostępny jest w miejscu startu/mety?
 
Po każdym etapie czekać na Was będzie bufet regeneracyjny, punkt mycia rowerów, serwis rowerowy. Jeśli nurtuje Was jakiś problem lub pytanie my także będziemy dostępni by pomóc i odpowiedzieć na wszelkie wątpliwości. Dodatkowo kontakt z nami poprzez Massengera (m.me/MouflonTracks) lub aplikację WhatsApp (numer telefonu alarmowego).
 
Czy wyścig jest dostępny dla kolarzy na każdym poziomie zaawansowania?
 
„Mouflon Tracks” został stworzony z myślą o osobach, które rozpoczynają swoją przygodę z wyścigami etapowymi. Stopień trudności tras, ich długość i ilość przewyższeń pozwalają realnie myśleć o ukończeniu tej etapówki  nawet tym, którzy od niedawna ścigają się na rowerze górskim. Pomimo tego, realizujemy założenia co do określonego charakteru tras „Mouflon Tracks”. Finalnie  sprawią one, że nawet wytrawny kolarz MTB będzie po ich pokonaniu w pełni zaspokojony.
 
Czy podczas wyścigu jest mierzony czas?
 
Oczywiście. Wyniki oraz czas przejazdu każdego zawodnika będzie dostępny w miasteczku zawodów oraz na stronie internetowej naszej imprezy po zakończeniu każdego etapu wyścigu.
Pomimo pomiaru czasu nie musisz ulegać presji rywalizacji. Możesz wystartować tylko po to aby przeżyć wspaniałą przygodę na ciekawych i zabezpieczonych trasach MTB.
 
Czy wyścig zabezpieczają ratownicy medyczni?
 
Wyścig jest obsługiwany przez doświadczoną ekipę medyczną. Ratownicy przemieszczają się po trasie wyścigu a karetki rozlokowane są w kluczowych miejscach każdego etapu. Pomimo to liczymy na Waszą pomoc jeśli będziecie świadkami lub ofiarami wypadku. Miejcie przy sobie telefon komórkowy z możliwością szybkiego wybrania naszego numeru alarmowego +48 798 671 871
 
Czy mogę liczyć na pomoc w naprawie roweru podczas wyścigu?
 
Oczywiście. Od lat korzystamy z pomocy tych samych sprawdzonych mechaników na naszych wyścigach MTB. Podczas każdego dnia ścigania będą oni dostępni w newralgicznym miejscu trasy aby zapewnić Wam doraźną i bezpłatną pomoc mechaniczną. Po zakończonym etapie mogą się zająć Waszym sprzętem w ramach wykupionego wcześniej pakietu serwisowego lub jednorazowo rozwiązać konkretny problem ze sprzętem. Naprawy i serwis po etapie oraz wszystkie części zamienne są płatne na zasadach komercyjnych. Mechanicy dysponują sporą ilością standardowych części zamiennych lecz wszelkie nietypowe i szybko zużywające się komponenty roweru uczestnik powinien posiadać ze sobą.
Partner Partner Partner Partner