Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Zaplanuj swój start

Przygotowanie fizyczne

Każdy uczestnik imprezy powinien być odpowiednio przygotowany do zawodów, ze szczególnym uwzględnieniem ogólnej sprawności fizycznej wspartej typową kolarską siłą i wytrzymałością. Zawodnik biorący udział w Mouflon Tracks musi być świadomy, iż w dniach 24-26 maja spędzi "w siodle" kilka godzin dziennie, przejeżdżając w zależności od wybranego dystansu od ok. 30 km do ok. 50 km i zaliczając podjazdy z przewyższeniami od 800 do 1100 m na etapie. Niektóre podjazdy i zjazdy będą wymagały od uczestnika większego zaangażowania i koncentracji, wszystko po to, by w określonym tempie i komforcie pokonać różnej jakości trasy (single trail, droga szutrowa czy szlak turystyczny).
Regeneracja pomysiłkowa, np. masaż sportowy, rozciąganie, rolowanie będą wysoce wskazane i zalecane.

Jaki rower będzie odpowiedni na „Mouflon Tracks”?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy chcący zmierzyć się z prawdziwą górską etapówką. „Mouflon Tracks” to specyficzna impreza, która nie faworyzuje jednego typu roweru. Prawdopodobnie maszyna typu enduro, to zbyt wiele na te trasy. Specyficzne, płynne, singlowe trasy sprawią, że, lekki rower trail, full XC czy nawet hardtail sprawdzą się tu idealnie. Opuszczana sztyca jak zwykle nie zaszkodzi, ale akurat na tutejszych trasach nie będzie nieodzowna.

Umiejętności techniczne

„Mouflon Tracks” został stworzony z myślą o osobach, które rozpoczynają swoją przygodę z wyścigami etapowymi. Stopień trudności tras, ich długość i ilość przewyższeń pozwalają realnie myśleć o ukończeniu tej etapówki  nawet tym, którzy od niedawna ścigają się na rowerze górskim. Pomimo tego, realizujemy założenia co do określonego charakteru tras „Mouflon Tracks”. Finalnie  sprawią one, że nawet wytrawny kolarz MTB będzie po ich pokonaniu w pełni zaspokojony.

Ciesz się jazdą

Jazda w towarzystwie podobnych do Ciebie zapewne będzie niezwykle wyjątkowym uczuciem. Wszyscy wokół Ciebie będą przez trzy dni żyć rowerem, na trasie, na starcie, na mecie, podczas posiłków i przed snem. Atmosfera panująca podczas wyścigów etapowych jest "nie do podrobienia" i tylko Ci, którzy raz spróbowali tego typu wyścigu wiedzą, iż kolarstwo górskie i wyścigi etapowe uzależniają.
"Mądrzy ludzie" twierdzą, iż za całe te pozytywne rowerowe zamieszanie odpowiadają endorfiny, hormony szczęścia, których uwalniane jest stymulowane m.in. przez wysiłek fizyczny. Substancja ta nie tylko poprawia humor, ale również łagodzi ból i stres. Osoby uzależnione od wyścigów etapowych mogą zatem być pośrednio uzależnione właśnie od pozytywnego wpływu endorfin.

Singletracks Glacensis

Lokalizacja bazy imprezy znajduje się w Stroniu Śląskim. Z łatwością dotrzecie tu autostradą A4 i drogą krajową nr 8. Lokalizacja sprawia, że bezproblematyczne jest dotarcie nawet z drugiego końca świata. Sprawny dojazd autostradami i drogami krajowymi z międzynarodowych lotnisk we Wrocławiu, (100km), Pradze (200 km), Dreźnie (350km) i Warszawie (450km) ułatwi podróż z daleka.
Oczywiście możemy pomóc Wam w organizacji transferu z lotniska do Stronia Śląskiego (i z powrotem) i wesprzeć Was w podróży z nawet najodleglejszych zakątków świata. Mamy w tym bardzo duże doświadczenie.

Baza imprezy zlokalizowana będzie w znanej w rowerowym światku miejscowości południowej Polski. To tu od poonad 15 lat rozgrywane są etapy najstarszej polskiej etapówki MTB - Sudety MTB Challenge. Okoliczne góry to także wyśmienite miejsca dla innych odmian kolarstwa i tu prym wiedzie ośrodek Czarna Góra z wyśmienitymi trasami przygotowanymi dla fanów grawitacyjnego MTB. 
Singletrack Glacensis to największa sieć singletracków w Europie, Trasy prowadzą wschodnią ścianą Kotliny Kłodzkiej (Glacensis to jej łacińska nazwa), z samej północy (Srebrna Góra / Bardo), na samo południe (Czarna Góra / Międzygórze), po drodze zahaczając między innymi o Złoty Stok i Lądek Zdr. 
Mouflon Tracks będzie częściowo korzystał z tras ww. sieci, a tą najlepiej można podejrzeć w serwisie TRASEO

 
Partner Partner Partner Partner