Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

Trasy Mouflon Tracks

Pierwszy prawdziwy „Big Gun” od Muflona

EZ3A0622

Na sam początek wypróbowane drogi, które delikatne wprowadzą Was na odpowiednie miejsce w stawce. Wjazd „od tyłu” na Czarną Górę, a na jej zboczu od strony Międzygórza moment pierwszej próby na naturalnej, płynnym zjeździe. Powrót na szczyt Czarnej Góry - tu czeka pierwszy prawdziwy „Big Gun” od Muflona. „Spływamy” w okolice dolnej stacji wyciągu „Luxtorpeda” skąd wspinamy się do położonego pod szczytem Śnieżnika malowniczego, technicznego traila znanego z 1 etapu „Sudety MTB Challenge”. Kilka kilometrów wytchnienia i ostatni singlowy atak tego dnia. „Pętla Rudka” w swojej najlepszej części doprowadza nas do mety w Stroniu Śląskim.


Etap 1 Classic - pobierz track .gpx
Etap 1 Lite -  pobierz track.gpx

Mouflon 2021 - etap 1


Dystans Classic
e1c


Dystans Lite
e1l
Gigantyczna ilość wyprofilowanych nawrotów, zakrętów, delikatnych hopek ...

_18K6039

Ruszamy z Lądka Zdroju, a zaraz po starcie przywita Was kilka kilometrów podjazdu na rozciągnięcie peletonu. Warto zatroszczyć się o odpowiednią prędkość, bo już na 6-tym kilometrze wjedziemy w singiel, który przeplatany niezbyt długimi odcinkami szutrowych i leśnych dróg, będzie nas prowadził do samej mety. Gigantyczna ilość wyprofilowanych nawrotów, zakrętów, delikatnych hopek, mostków. Ciągłe zmiany rytmu sprawią, że nawet Ci gorzej wytrenowaniu wszystkie kilometry i przewyższenia połkną w mgnieniu oka. Zobaczycie wszystko co najlepsze i najbardziej charakterystyczne dla Singletrack Glacensis – niesamowitego, potężnego projektu singli MTB okalających kluczowe miejscowości turystyczne Kotliny Kłodzkiej.
 
Etap 2 Classic - pobierz track .gpx

Etap 2 Lite - pobierz track .gpx
 
Mouflon 2021 - etap 2


Dystans Classic
e2c


Dystans Lite
e2l
 
FLOW MONSTER ze szczytu Czarnej
 
EZ3A0682

Singletrack Glacensis znów zapanuje nad ostatnim dniem ścigania. Podjazdowy odcinek „Pętli Rudka” teleportuje nas ponownie na Czarną Górę. Ale nie obawiajcie się, nie będzie nudy. Kawałek podjazdowego szutru pozwoli tylko dobrze rozgrzać się przed powtórką, która na pewno nikogo nie rozczaruje - sztandarowy "Flow Monster" ze szczytu Czarnej! Komu nie wyszło idealnie pierwszego dnia na pewno wyjdzie dzisiaj. Element rywalizacji na krętym, nie dającym oddechu, jednak przewidywalnym singlu to coś czego nie spotkacie na żadnej innej imprezie w Polsce. Możliwość jazdy w wyścigowym tempie i powtórki tak długiego profilowanego sztucznie zjazdu to doświadczenie, którego na próżno szukać gdzie indziej. Pożegnanie z pierwszą edycją „Muflon Tracks” upłynie na podjeździe serpentynami rodem z Whistler. Lecz to nie Whistler! To  „Pętla Stronie Śląskie”, która uraczy Was szaleńczą, super płynną jazdą do samej linii mety w Stroniu Śląskim. Hasta la vista, baby!
 
Etap 3 Classic - pobierz track .gpx

Etap 3 Lite - pobierz track .gpx
 
Mouflon 2021 - etap 3Dystans Classic 
e3c


Dystans Lite
e3l
Partner Partner Partner Partner